Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

WhisperValve Tip 6757 – Yüksek akış hızlarına sahip veya 16 bar’a kadar basınçlı uygulamalar için idealdir

16 bar basınca dayanabilen, enerji verimli, madde yalıtımlı bir pilot yüzgeçli vana mı arıyorsunuz? 18 mm’lik kompakt tasarımına rağmen yüksek akış hızlarına sahip bir vana mı arıyorsunuz? WhisperValve Tip 6757 idealdir.

WhisperValve Tip 6757 sıvıları ve gazları dozlar, karıştırır ve dağıtır. Madde yalıtımlı, 2/2 ve 3/2 yollu vana analitik, tıbbi ve laboratuvar teknolojisinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu uygulamalardaki yoğun yüke rağmen, pilot yüzgeçli vana ilkesine sahip WhisperValve dayanıklıdır, neredeyse sessiz çalışır (~45 dB) ve 16 bar’a kadar basınçlara güvenilir şekilde dayanır.

Geleneksel vanalarla karşılaştırıldığında, Tip 6757 özellikle 4,5 watt’lık düşük güç tüketimiyle öne çıkmaktadır. WhisperValve serisindeki tüm vanalar gibi Tip 6757 de Lorentz kuvvetinin temel fiziksel ilkesine dayalıdır.

Lorentz kuvvet tahriki nasıl çalışır?

Kalıcı mıknatıslar sabit bir manyetik alan oluşturur. Vana muhafazasındaki bobin, manyetik alan içinde hareket eder. Bu, diyaframı hareket ettiren sabit bir kuvvet meydana getirir.

Test edilip denenmiş pilot yüzgeçli vana ilkesiyle birlikte hızlı anahtarlama süreleri elde edilebilir. Bundan başka, diyafram özellikle kaynak tasarrufu sağlayıp az aşınacak şekilde hareket ettirilir, bu da diyaframın hizmet ömrünü uzatır.

Çok sayıda uygulama için ideal

Medikal alanda durulama ve dezenfeksiyon işlemleri

Medikal cihazlar durulanmalı, temizlenmeli, dezenfekte ve sterilize edilmelidir. Diyaliz makinelerinde, tıbbi sterilizasyon ve dezenfeksiyon cihazlarında, örneğin endoskopları temizlemek için kullanılan vanalar, 90 °C’ye kadar sıcaklıklardaki durulama döngülerine dayanabilmelidir. Tip 6757, bu tür döngülerin belirli bir süre boyunca işleyebileceği şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Tip 6757, kompakt tasarımına rağmen 1,4 ila 4 mm arasında nominal genişliğe sahiptir. Bu nedenle, 0,425 m³/saat’e varan Kv değerleri elde etmek mümkündür (QNn: 440 l/dak.), böylece prosesler daha verimli hale gelir.

Analiz tekniği ve laboratuvar uygulamaları

Madde yalıtımı, 16 bara kadar basınç aralığı ve kullanılan malzemelerin kimyasal direnci sayesinde WhisperValve, analiz tekniği ve laboratuvar uygulamaları için de uygundur.

Örneğin flaş kromatografide vanalar yardımıyla daha yüksek bir akış hızı elde edilebilir, böylece kromatografi kolonunun ayırma verimi artırılabilir. Analiz tekniği ve medikal alanın yanı sıra Tip 6757, mükemmel anahtarlama süreleri sayesinde tatlandırıcı maddelerin dozlanması gibi basınç-zaman dozlamalı uygulamalar için de uygundur.

 

Tip 6757

Madde ayırmalı 2/2 veya 3/2 yollu Whisper vana

Tip 6757
  • Düşük gürültü oluşumunda <45 dB(A) çok hızlı anahtarlama
  • DN1,4 mm nominal genişlikte 16 bar'a kadar geniş basınç aralığı
  • En yüksek kimyasal direnç
  • 18 mm montaj genişliğine sahip kompakt tasarım
  • Yüksek dönüş basıncı izolasyonu

Bir bakışta avantajlarınız

✓ Sadece 4,5 watt’lık düşük güç tüketimi sayesinde yüksek enerji verimliliği
✓ ISO 12238:2001’e göre 7 ms anahtarlama süresine sahip hızlı anahtarlama vanası
✓ 90 °C’ye kadar sıcaklıklarda durulama döngülerine dayanıklı
✓ 16 bar’a kadar basınç aralıkları için ideal
✓ Yüksek akış hızı – 0,425 m³/saat’e varan Kv değerleri mümkündür