Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

PROFINET S2 sistem yedekli Tip 8652 vana ünitesi

Tip 8652 vana ünitemiz artık PROFINET S2 sistem yedeğini desteklemektedir. Avantajları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Type 8652 with Profinet Redundancy S2

Sistem yedeği proses endüstrisinde veya tesisler kesinti durumunda da korunması gerektiği için altyapı tertibatlarında önemli bir gereksinimdir. 

Kesintisiz bir üretim prosesinin kesintisi her kuruluşta büyük maddi problemlere ve hatta insanların tehlikeye girmesine yol açabilir. Bu nedenle bu alanlar tesis kumandalarından ve alan cihazlarından özel talepleri bulunmaktadır.

PROFINET S2 sistem yedekli Tip 8652 sayesinde yüksek tesis kullanılabilirliği

Bir makine, tesis veya tesis kumandası devre dışı kalırsa durma süreleri ve bununla bağlantılı üretim kesintileri nedeniyle kuruluş için yüksek masraflar ortaya çıkmaktadır. 

Bu nedenle Tip 8652 vana ünitesi PROFINET Medya Yedekleme Protokolüne (MRP) ek olarak artık S2 sistem yedeği ile temin edilebilir. 

Two diagrams with valve islands connected to one or two control units. Illustration of cable breaks between the valve islands (both diagrams), but also between the control unit (only on the right)

PROFINET S2, Medya Yedekleme Protokolü (MRP) ile bağlantılı olarak iki kritik problemi çözüyor: Cihaz iletişiminin kaybını (sol) ve programlanabilir mantık kontrolünün (PLC) devre dışı kalmasını (sağ).

Münferit bir cihazın teknik arızası nedeniyle Medya Yedekleme Protokolü (MRP) sayesinde komple kesintilerin önlenmesi

Tip 8652 iletişim bağlantısı örneğin kablo kopması nedeniyle kesilmişse, valf ünitesi ek bir kablo ile alternatif bir iletişim yolu üzerinden beslenir. Böylelikle kablo kopması nedeniyle oluşan kesintiler alan veya cihaz düzeyinde önlenebilir. 

Bu fonksiyon ancak Programlanabilir mantık kontrolü (PLC) devre dışı kaldığında bir kesintiye karşı koruma sağlamaz. 

PROFINET S2 sistem yedeği ile bir tesis kumandasının teknik arızasında komple kesintilerin önlenmesi

Tip 8652 artık uygun PROFINET arabirimi sayesinde aynı anda iki tesis kumandasına bağlanabilir. Bir PLC devre dışı kalırsa veya bakımı yapılması gerekirse ikinci PROFINET ağı kesintisiz şekilde veri alışverişi için kullanılır. 

Böylelikle tesis kullanılabilirliği yedek iletişimle kumanda düzeyinde  de korunur. Daha az tesis kesintisi daha fazla üretmek anlamına gelir – böylelikle her dakika verimli şekilde üretiminiz için kullanılabilir.

 

Tip 8652

AirLINE - Vana ünitesi - proses otomasyonu için optimize edilmiştir

Tip 8652
  • Vanaların güvenli kapatılması mümkündür
  • LCD ekran aracılığıyla kolay tanı
  • Pnömatik işlevler aracılığıyla proses güvenilirliği
  • Kontrol kabininin zeminine montajı için optimize edilmiştir
  • ATEX/IECEx Bölge2'ye göre patlamaya karşı korumalı modeller

Bir bakışta avantajlarınız

✓ MRP ve PROFINET S2 sayesinde daha fazla proses güvenliği ve tesis kullanılabilirliği
✓ Kablo kopması veya bir kumandanın devre dışı kalması durumunda tesis kesintisi yok