Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

Çok parametreli ölçüm cihazı FLOWave Tip 8098 ile yoğunluk ve kütlesel akış ölçümü

Kompakt ve bakımı kolay akış ölçer FLOWave ile artık yoğunluk ve kütlesel akış da ölçülüp izlenebilir. Bunun sisteminiz için sunduğu olanaklar ve avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

FLOWave Tip 8098 akış ölçerinin kullanılması sadece sisteminizdeki cihaz sayısını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda sistem planlaması, kurulum, devreye alma ve bakım zahmetini de azaltır. Sadece tek bir hatta ve contaya sahip sofistike cihaz tasarımı sayesinde FLOWave’in temizlenmesi kolaydır, ayrıca benzer ürünlerle karşılaştırıldığında daha az kalibrasyon gerektirir. Ek ölçüm parametreleri olarak Kütlesel akış ve yoğunluk sayesinde FLOWave’in kullanım olanakları genişliyor.

Kompakt çözüm: Birçok ölçüm büyüklüğü ve uygulama için tek bir cihaz

Tip 8098 FLOWave, akış ölçmekten çok daha fazlasını yapabilir. Örneğin sensör, sıvıların değişimini ve maddedeki gaz kabarcıklarını algılar. Bu amaçla cihaz, çeşitli ölçüm parametrelerini eş zamanlı olarak kaydeder ve değerlendirir:

 • Akış / Hacimsel akış
 • Sıcaklık
 • Akustik iletim faktörü
 • Farklılaşma ayırma faktörü

Tüm bu parametreleri izlemek için normalde birkaç cihaz gerekir. FLOWave, bu ölçüm büyüklüklerini tek bir cihazda birleştirir. Bundan başka, FLOWave artık ölçüm büyüklükleri de ölçebilmektedir.

FLOWave’den yeni ölçüm büyüklükleri

 • Yoğunluk (kg/l, g/cc, ... cinsinden): Yoğunluk, kütlenin hacme oranını ifade eder. FLOWave, yoğunluğu, sıvının akustik parametrelerini kullanarak ölçer. Ölçüm değerinin devam eden bir işlemde belirlenmiş bir ölçüm noktasında doğrudan kaydedilebilmesi, önemli bir avantajdır.
 • Kütlesel akış (t/sa, kg/dak, ... cinsinden): Dinamik bir kütle-zaman birimi olan kütlesel akış, bir zaman aralığında bir kesit boyunca hareket eden bir maddenin kütlesi olarak tanımlanır. FLOWave’de de kullanılan SAW teknolojisi ile ölçüm yapılırken, kütlesel akış, ölçülen yoğunluk ve hacimsel akış (debi) değerleri kullanılarak hesaplanır. Buna karşılık, Coriolis gibi diğer ölçüm ilkeleri, hacimsel akış hızını elde etmek üzere kütlesel akışı ve yoğunluğu kullanır.

Bu ek ölçüm değerleri yeni FLOWave cihazları için mevcuttur, gerektiğinde satın alma sırasında isteğe bağlı olarak eklenebilir. Böylece, hangi işlevleri gerçekten kullanmak istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Ne yazık ki, teknik farklılıklar nedeniyle, halihazırda çalıştırılmış olan cihazlar için ek ölçüm değerlerini etkinleştirmek mümkün değildir, çünkü bu ölçüm doğruluğunu etkileyebilir.

Çok parametreli akış ölçer: Ek işlevler, daha fazla uygulama alanı açar

2015 yılından beri çok çeşitli proseslerde kullanılan FLOWave, her türlü akış ölçümünde size destek verir, özellikle ilaç ve gıda endüstrilerindeki uygulamalarda avantajlarından yararlanılmaktadır. Yeni ölçüm büyüklükleri sayesinde, Tip 8098 örneğin aşağıdaki uygulamalarda kullanılabilir:

 • Yemeklik yağın akış ölçümünde
 • Farmasötik uygulamalardaki sıvıların kütlesel akış ölçümünde
 • Alkollü ve alkolsüz içeceklerin harmanlanmasında & karıştırılmasında

Bir bakışta avantajlarınız

✓ Birçok ölçüm değeri için tek bir cihaz, daha az kurulum zahmeti ve zaman kazandıran cihaz yönetimi sağlar
✓ Gelişmiş cihaz yapısı sayesinde uzun süre kararlı proses değerleri, basınç kaybı yok, kolay temizlik
✓ Aralıksız proses izleme, akışkan değişiklikleri gibi arıza durumlarında hızlı davranılmasını sağlar
✓ Zorlu ortamlarda kullanım için IP65, ATEX, IECEx veya CRN koruma sınıfı
✓ Paslanmaz çelikten hijyenik cihaz tasarımı

FLOWave akış ölçerinizi hemen seçin

Uygulamanız için doğru FLOWave akış ölçeri bulmak için ürün filtremizde istediğiniz ölçüm değerlerini ve teknik özellikleri seçmeniz yeterlidir.

Tip 8098

FLOWave SAW akış ölçer

Tip 8098
 • Ölçüm tüpünde hiçbir parça yoktur
 • Hijyenik istemlere, CIP/SIP uyumludur
 • İletkenliği düşük ya da hiç iletken olmayan sıvılar için idealdir
 • Communicator, ekran ve Wi-Fi üzerinden sayısal iletişim parametrelendirmesi
 • Kompakt, düşük ağırlık ve düşük enerji tüketimi