Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

Sahada otomatik proses suyu ve içme suyu analizi

En önemli kaynağımız olan su, sanayi ve ev tipi kullanımda hijyenik olmalıdır. Bu sürekli ve güvenilir bir analiz gerektirir.

Su parametrelerinin ölçümü - basit, modüler ve hassas

Su arıtma sürecinde izleme önemli bir rol oynar. Yeraltı sularının kalitesi, birçok yerde giderek daha fazla azalmaktadır. Bunun nedeni; yeraltı sularının içme suyu olarak işlenmesi için giderek daha zor hale getiren ilaç veya böcek ilacı kalıntıları nedeniyle artan kontaminasyondur.

Ayrıca, belirli aralıklarla belirli ölçümler öngören yasal düzenlemeler bulunmaktadır. Örneğin, ham suyun pH değeri veya bulanıklığı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Daha sonra pıhtılaştırıcıların ilavesi veya dezenfeksiyon için klor, klor dioksit, UV veya ozon kullanımı gibi çeşitli iyileştirici yöntemler uygulanır. Burada da sınır değerlere uyumu sağlamak için kalite izleme gereklidir.

Bulanıklık, serbest klor, klorin dioksit, pH değeri, iletkenlik veya ORP / Redoks potansiyeli gibi çeşitli su parametrelerinin ölçümü, su kaliteniz hakkında bilgi sağlar. Burada, bu parametrelerin ne anlama geldiğini ve 8905 çevrimiçi analiz sistemimizin sizi önemli su parametrelerini ölçmede nasıl destekleyebileceğini öğrenebilirsiniz: