Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

Pozisyonerlerimiz ve proses kontrolörlerimiz için yeni iletişim arayüzleri

ELEMENT TopControl (8692/8693)'deki pozisyonerlerimiz ve SideControl (8792/8793) versiyonlarındaki proses kontrolörleri artık Endüstriyel Ethernet ve büS arayüzü ile mevcut.

Pozisyoner ve proses kontrolörü için Endüstriyel Ethernet ve büS arayüzü

Yakıt gazlarının besleme veya kontrolünde de, CIP proseslerinde veya otomasyon gerektiren herhangi bir proseste pozisyonerlerimiz ve proses kontrolörlerimiz ELEMENT TopControl ve SideControl Tipleri 8692/8693 ve 8792/8793, çeşitli iletişim arayüzleri sayesinde farklı uygulamalar için uygundur.

Önceden, fieldbus seviyesinden Endüstriyel Ethernet'e ek ağ geçidi çözümleri gerekli ve yaygındı. Bunlar giderek artan şekilde Endüstriyel Ethernet arayüzleri ile değiştirilmektedir.

Endüstriyel Ethernet düğümlerinin yaklaşık% 25'i ODVA'ya göre EtherNet / IP'ye dayanmaktadır. Bu nedenle, ELEMENT TopControl ve SideControl versiyonlarındaki pozisyonerlerimiz ve proses kontrol cihazlarımız artık EtherNet / IP, PROFINET ve Modbus TCP ile de mevcuttur.

Endüstriyel Ethernet konumlandırıcı ve proses kontrolörü sayesinde avantajlarınız

✓ Doğrudan kontrol seviyesi bağlantısı sayesinde basit devreye alma ve genişletme
✓ Artan arıza ve süreç güvenilirliği
✓ Hızlı veri alışverişi yoluyla geliştirilmiş uzaktan erişim ve teşhis yetenekleri

Yeni Endüstriyel Ethernet arayüzleri, ek ağ geçitleri olmadan PLC'ye doğrudan bağlantı sağlar. Bu, pozisyonerlerin ve proses kontrolörlerinin devreye alınmasını önemli ölçüde kolaylaştırır. Bunun nedeni, iki bağlantı noktalı anahtarın yardımıyla yıldız, çizgi ve halka topolojileri oluşturarak esnek bir şekilde bağlanabilmeleridir.

Çözüm ayrıca pahalı çok kanallı anahtarlara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak maliyetleri de düşürür. Destek fonksiyonları MRP ve DLR ile birlikte, iletişimin güvenilirliği artırılabilir ve böylece operasyon güvenliği de artırılabilir.

Her durum için bağlantı

Yeni Endüstriyel Ethernet versiyonuna ek olarak, pozisyonlayıcılar ve proses kontrol cihazları, PROFIBUS DP-V1 ve DeviceNet varyantlarının yanı sıra Bürkert sistem veriyolu arabirimi (büS) ile mevcut olmaya devam ediyor. BüS versiyonu, Bürkert ürünlerinin endüstriyel ağlara entegrasyonunu basitleştirir. Tüm yeni versiyonlar, büS arayüzü üzerinden doğrudan Bürkert Communicator ile konfigüre edilebilir ve parametrelendirilebilir.

So what are you waiting for? Select the appropriate communication protocol for your positioner (ELEMENT TopControl 8692/SideControl 8792) or process controller (ELEMENT TopControl 8693/SideControl 8793) in our product filter now.

Ürün filtremiz ile konumlandırıcınız için uygun iletişim protokolünü (ELEMENT TopControl 8692 / SideControl 8792) veya proses denetleyicisini (ELEMENT TopControl 8693 / SideControl 8793) seçebilirsiniz.