Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

Sıcaklık kontrol prosesleri için ultrasonik akışölçerler

Metalleri veya plastikleri işlemek için kullanılan soğutma veya ısıtma uygulamaları gibi sıcaklık kontrol süreçleri, kaliteli ürünleri garanti etmek için sorunsuz bir şekilde çalışmalıdır. Basitçe, devrelerde kullanılan akışölçerler de güvenilir şekilde çalışmalıdır. İşletim hacimlerinin yanı sıra küçük sızıntıların doğru şekilde kaydedildiğinden emin olmak için geniş ölçüm aralıkları gereklidir. Ultrasonik akışölçerler (Resim 1) ile Bürkert Akışkan Kontrol Sistemleri bu alanda pratik çözümler sunmaktadır.

0,3 ila 75 l / dakikalık veya 0,05 ila 10,5 l / dakikalık ölçüm aralıkları ile, büyük ve küçük akış hızlarına sahip 1: 250 dinamikleri için uygundur. TDOA yöntemine dayanan ultrasonik teknoloji, hareketli parçalar olmaksızın çalıştığı için, akışölçerler kontaminasyona karşı duyarlıdır ve bu sayede neredeyse hiç bakım gerektirmez. Bir sıcaklık sensörü zaten entegre edilmiştir ve modüler tasarım, ultrasonik akışölçerlerin dikey ve yatay boru hatlarına hızlı ve kolay bir şekilde monte edilmesine olanak tanır.

Pirinç veya paslanmaz çelik bağlantı

Ultrasonik akışölçer, bir elektronik modül, bir ölçüm elemanı ve boru hattına bağlantı için bir pirinç veya paslanmaz çelik bağlantıdan oluşur. Kartuş varyantında, ölçüm modülü gerektiğinde bağlantı elemanından kolayca çıkarılabilir. Bu, birçok durumda montaj işlemini kolaylaştırır ve ölçüm elemanının temizlenmesini sağlar. Ölçüm elemanı, bir bağlantı parçası olmadan blok çözümlerde de kaynak yapılabilir. İstek üzerine, Bürkert, uygulamaya özel komple sistemler oluşturmak için ultrasonik akışölçeri birleştirir. Şirket ayrıca ilgili gereksinimleri doğrular ve onaylar (image 2). Her türlü sıcaklık kontrol prosesi için geniş bir ölçüm aralığına sahip güvenilir, esnek akışölçerlerin mevcut olduğu anlamına gelir.