Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

Çevrimiçi analiz için yeni teknoloji Bürkert, su analizi sorularına ilham veren cevaplar sunuyor

8905 Tipi yeni çevrimiçi analiz sistemiyle Bürkert, ürün yelpazesine eksiksiz, kompakt ve modüler bir su analiz sistemi ekledi.

Bürkert'in online analiz sistemi Tip 8905, arıtılmış ve arıtılmamış suların sürekli olarak izlenmesi ve su tedarik şebekesine girmeden önce en önemli ölçüm parametrelerinin depolanmasını gerektiren su prosesleri için tasarlanmıştır. Yenilikçi teknoloji, fabrika inşaat şirketlerine ve içme suyu arıtma tesisi operatörlerine yöneliktir. Bozulmalar ve / veya aşılmalar olması durumunda, sistem programlamaya dayalı olarak, örneğin tedavi sürecine müdahale ederek veya sorumlu personele mesaj göndererek haber verebilir. Çoklu analiz yetenekleri sayesinde, çevrimiçi analiz sistemi her türlü su arıtma ekipmanı operatörü, çeşitli proses adımları için ayarları ve kontrolleri optimize etmek, içme suyunun güvenli ve verimli üretimine katkıda bulunmak için mükemmel bir destektir.

Küçük - kompakt - düşük maliyetli

Minyatürleştirme ve modülerleştirme - Bu proje sırasında iki anahtar kelime. Eski sözde MEMS teknolojisi sayesinde ele alınabilirdi. "Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler", mantık öğelerini veya mikromekanik yapıları tek bir mikroçipte birleştiren minyatür bileşenlerdir. Minyatürleştirme nano seviyeye inebilir. Sensör çipleri analiz küpleri olarak adlandırılır. Temel versiyon, ayrı analiz küpleri olarak ortaya konan beş ölçüm parametresini içerir: pH, redüksiyon potansiyeli (ORP), iletkenlik, serbest klor ve bulanıklık. Her küp 7 x 7 x 4 cm ölçülerinde bir yuvaya oturur. Modüller çalışırken değiştirilebilir özelliklere sahiptir; yani, operasyon sırasında takılabilir ve çıkarılabilirler. Yeni bir sensör, akışkan arka panelin serbest bir yuvasına takılır takılmaz, sisteme giriş yapar ve özelliklerini, sistemde bulunan diğer tüm modüllerin kullanımına sunar. Sensör, çalıştırma menüleri, konfigürasyonlar ve spesifik işlevleri için gerekli olacak kendi ayar verilerini bilir. Sahadaki kullanıcılar mevcut 7 '' dokunmatik ekranı kullanarak sistemi ve / veya ayrı modülleri çalıştırabilir. Ayrıca, kontrol ve çeşitli teknik işlemlere bağlanmak için gereken tüm elektronik modülleri içerir. Ek olarak, bir PC'yi, programlama ve yapılandırma için daha fazla işlevsellik sağlayan USB kablosuyla sisteme bağlamak mümkündür.

Tüm proseslerin izlenmesi için bütünleştirici platform Bürkert, daha fazla ölçüm parametresi içeren çevrimiçi analiz sistemi Tip 8905 için daha fazla analiz küpü geliştirmeye devam edecektir. Modüler tasarımı sayesinde, sistemin elektronik kontrol yetenekleri daha fazla işlevsellik veya iletişim yeteneği ekleyerek gerektiğinde genişletilebilir. Akışkan arka panel, tüm analiz küplerinin su akışına paralel olarak bağlandığı arayüzdür. Bu, tüm akışkan elementlerin, bireysel analiz küpleri değişirken bile kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam ettiği anlamına gelir. Birden fazla su akışının analiz edilmesi veya ilave ölçüm sensörlerinin entegre edilmesi durumunda, kademeli olarak birden fazla akışkan arka düzlemi açmak ve ardından tek bir dokunmatik ekran kullanarak çalıştırmak mümkündür. Bürkert'in mühendisleri, yeni ve ilham verici cevaplar bulmak için şaşırtıcı yeni açılardan olaylara bakma vizyonunu paylaşıyor. Bir kez daha, bu yaklaşım onları tamamen yeni bir teknolojiye yönlendirdi: Tip 8905 şimdi, genellikle farklı üreticilerden gelen beş farklı cihaz olan beş analitik sistemi, bir içecek kasasından küçük olan tek bir kompakt, genişletilebilir platformda birleştiriyor.

Karşılaştırma listem