Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

Selenoid vana dalgıç tipi, 3/2-yollu

3/2-yollu selenoid doğrudan etkili vana, kapalı P girişi, A’dan R çıkışına havalandırma (sol), P girişinden A çıkışına (sağ) havalandırma

3/2-yollu piston tipi selenoid vana doğrudan etkili (örn Bürkert Çeşitleri 6012 ve 6014) üç portlu ve iki vanalıdır. Alternatif olarak tek vana yuvası her zaman açık ya da kapalıdır.

Vananın devre fonksiyonu, portların nasıl tasarlanmış olduğuna bağlıdır ve bu tasarlamada nasıl sıvı sistemine bağlanmış olacağı da belirlenmiştir. Devre fonksiyonu C (NC), Port P (bakınız Şekil 2) basınçlı akışkan kanallar kaynağına bağlı olup; Port A çıkış formları ve Port R havalandırma portlarıdır. Enerjisiz kalındığı durumda, konik yayı, kapalı valf yatağı 1’i ve P kapalı bloğunu zorlar. Enerjilendirme sonucunda, çekirdek selenoid bobin içine çekilir ve subap yuvası 2, yuva 2’ye monte edilmiş yay ile kapanır. R’nin dönüşü ile böylece kapatılmış olue. Piston yukarı hareket ettikçe, subap yuvası 1 açılır ve sıvı P’den A’ya akabilir. Devre fonksiyonunda D (NO), R normal bir şekilde dönerek kapanır.