Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder
contact bubble
Bireysel çözümler

Bizimle birlikte bireysel bir çözüm mü geliştirmek ve gerçekleştirmek istiyorsunuz?

 Birlikte çalışalım. »

 

Gıda maddeleri ekstrüzyon

Modüler Kontrol Platformumuz ile en iyinin sağlanması

Sunduğu Avantajlar

  • Ekstrüzyon cihazına yakın yerleştirme
  • Yüksek operasyonel güvenlik dereceleri
  • Sistemin dayanıklılığı
  • Kolay servis konfigürasyonu

Ekstrüzyon birçok gıda ve gıda maddesinin üretiminde merkezi bir süreçtir. Ekstrüderler  yoğurur, karıştırır, pişirir ve porsiyon tahıllar, mısır gevrekleri ve makarna, dokulu proteinler, vitaminli pirinç ve evcil hayvan gıdaları halini alır. Gelişmiş teknoloji ve işleme bilgisi birikimi ile birlikte sıcaklık kontrolü belirleyici bir faktördür.

Gereksinimler

Ürünlerin tek bir kalite, tutarlılık ve lezzete sahip olmasını sağlamak için işlem sıcaklıkları dikkatli ve tekrarlanabilir şekilde kontrol edilmelidir. Örneğin, herhangi bir pişirme işleminin tam olarak zamanlaması gerekir. Genellikle birkaç farklı ürün reçetesi dahil edilmiştir, bu nedenle işlem sıcaklık regülasyonu da esnek olmalıdır ve güvenilir şekilde otomatikleştirilmesi mümkün olmalıdır. Son olarak, yüksek seviyedeki işletim ve ürün güvenliği ile tüm proses boyunca enerji verimliliği de önemli hedeflerdir. Modüler Süreç Kontrol Platformundaki sağlam vana teknolojisi bu gereklilikleri her bakımdan yerine getirebilir.

Applicaton Extrusion Food

Ekstrüzyon ünitesinde tam sıcaklık ayarı

Proses ayarı için modüler platformumuzun diğer uygulama örnekleri:

Kalıp döküm tesisleriniz için otomatik ve özel soğutma çözümleriKalıp döküm tesisleriniz için otomatik ve özel soğutma çözümleri

İster alüminyum döküm tesislerini (kalıp döküm, kokil döküm) işletin ister imal edin, nihai sonuçların kalitesi her zaman ön plandadır. Tam olarak uyarlanmış soğutma bunda önemli bir rol oynamaktadır. Bürkert, soğutucu maddenin düzenlenmesine yönelik en modern teknolojileri sunmaktadır. Ayrı vanaların, aktüatörlerin ve sensörlerin teslimatından kompakt ve otomatik sistem çözümlerine, eksiksiz madde kabinlerine kadar gerekli tüm karmaşıklık düzeylerini karşılıyoruz.