Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder
contact bubble
Bireysel çözümler

Bizimle birlikte bireysel bir çözüm mü geliştirmek ve gerçekleştirmek istiyorsunuz?

 Birlikte çalışalım. »

 

Enjeksiyon kalıplama

Modüler Proses Kontrol Platformumuz ile son işlem gerektirmeyen plastik parçalar

Sunduğu Avantajlar

  • Kompakt tasarım
  • Emniyet
  • Dayanıklılık
  • Çevrim sürelerinin azaltılması

Püskürtmeli kalıplama işlemindeki en büyük zorluklardan biri, hiçbir son işlem gerektirmeyen parçaları üretmektir; diğer bir deyişle, kullanıma hazır olarak kalıptan çıkarlar. Tipik örnekler arasında LCD ekran çerçeveleri, telefon ve dizüstü bilgisayar muhafazaları ve benzeri ürünler bulunur. Bu işlemin gerçekleştirilmesindeki önemli katkı da, enjeksiyon kalıplama aletinin değişken termal kontrolü ile yapılmasıdır. Sadece bu teknikle, parlaklık, haptik özellikler ve kaynak hatlarının olmaması bakımından bozulma olmadan doğru boyutta ve yüksek yüzey kalitesinde plastik parçalar üretmek mümkündür.

Gereksinimler

Başlıca ısı ayarı zorluğu, sıcak arasında hızlı geçişler (enjeksiyon aşaması sırasında yaklaşık 180-200 ° C) ve daha soğuk ısılar (80-120 ° C) sağlamaktır. Elbette, bu işlem mümkün olan en düşük çevrim süreleri ile sağlanmalıdır. Bunun sırrı valf anahtarlama istasyonunu alete yakın konuma getirmektir, bu nedenle yüksek sıcaklıktan düşük sıcaklığa geçiş, sistem içinde sadece çok az miktarda su değişimini gerektirir. Modüler Süreç Kontrol Platformu bu talepleri karşılamaktadır.

Enjeksiyonla kalıplanmış plastik parçalar için varyotermal, araca yakın sıcaklık kontrolü

Application Injection Moulding Scheme

Proses ayarı için modüler platformumuzun diğer uygulama örnekleri:

Kalıp döküm tesisleriniz için otomatik ve özel soğutma çözümleriKalıp döküm tesisleriniz için otomatik ve özel soğutma çözümleri

İster alüminyum döküm tesislerini (kalıp döküm, kokil döküm) işletin ister imal edin, nihai sonuçların kalitesi her zaman ön plandadır. Tam olarak uyarlanmış soğutma bunda önemli bir rol oynamaktadır. Bürkert, soğutucu maddenin düzenlenmesine yönelik en modern teknolojileri sunmaktadır. Ayrı vanaların, aktüatörlerin ve sensörlerin teslimatından kompakt ve otomatik sistem çözümlerine, eksiksiz madde kabinlerine kadar gerekli tüm karmaşıklık düzeylerini karşılıyoruz.