Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder
contact bubble
Bireysel çözümler

Bizimle birlikte bireysel bir çözüm mü geliştirmek ve gerçekleştirmek istiyorsunuz?

 Birlikte çalışalım. »

 

Farmasötik öğütme tesislerinde çok çeşitli akışkan görevleri için vana grubu

Farmasötik öğütme tesislerinin, ufalama tesislerinin ve bunların altyapısının üreticisi olarak öncelik hijyendir. Karmaşık bir yapı seçilmesi ve akışkan kontrolünde uygun otomasyonun uygulanmaması, kalıntısız temizliği zorlaştıran sebeplerdir. Aynı zamanda fazla yer kaplayan otomasyon çözümleri ve montajın zahmetli olması da tesisin güvenli işleyişini olumsuz etkilemektedir . Bürkert’in modüler vana gruplarıyla zahmetten, yerden ve zamandan nasıl tasarruf edebileceğinizi buradan öğrenin. 

 • Grafische Darstellung verschiedener pharmazeutischer Produkte
 • Grafische Darstellung einer pharmazeutischen Mahlanlage, eines Schaltschrankes, darin Einheit aus verschweißten Ventilknoten mit drei Ventilen, Verrohrung; der Ventilknoten als Detail herausgehoben
 • Grafische Darstellung mit Gegenüberstellung des Raumbedarfs: links drei Ventile mit konventioneller Verrohrung, großer Kubus; rechts Einheit aus verschweißtem Ventilknoten mit drei Ventilen, kleiner Kubus
 • Grafische Darstellung mit Gegenüberstellung: links Einheit aus verschweißtem Ventilknoten mit drei Ventilen, rechts Explosionszeichnung Ventil mit mehrteiliger konventioneller Verrohrung
 • Fotografische Darstellung einer Pneumatikeinheit bestehend aus Ventilknoten und drei Ventilen

Geleneksel çözümler ve zayıf yönleri

İlaç ve biyoteknoloji endüstrilerindeki öğütme tesisleri taneleri ufalayıp karıştırır. Tesis, ürünü pnömatik olarak taşırken taşıyıcı gazları uygun hacim akışları ve basınçlarıyla optimal şekilde dağıtmalıdır. Öğütücünün sorunsuz temizlenmesi de aynı derecede önemlidir: Kalıntıları tamamen ortadan kaldırmak için proses gazları kusursuzca kontrol edilmelidir. Aksi halde bu, çapraz bulaşmalara ve hatalı partilere neden olabilir.

Şalter dolabı
Ürün çıkışı
Ecza öğütme tesisi

Farmasötik öğütme tesislerinde akışkan görevleriniz için Bürkert’in sistem çözümü

İster maddelerin dağıtımı için karbondioksit ve azot gibi proses gazlarını kullanın ister proses kalıntıları olmadan yüzde yüz temizlemeyi hedefleyin: Otomatikleştirilmiş ve son derece az yer kaplayan akışkan üniteleri, görevlerinizi üstlenir. Bu amaçla bunları ihtiyaçlarınıza göre uyarlıyoruz. Uzun hizmet ömrü, kolay bakım ve hata giderme sayesinde sistem çözümleri proseslerinizi basitleştirir. Kullanılan malzemeler kimyasal olarak dirençlidir ve ATEX yönergelerine ve farmasötik standartlarına uygundur.

Dağıtmak:
Vana grubu bir girişten başlayarak proses gazını basınç düzenleyiciler ve kontrol vanalarıyla birlikte öğütme sistemindeki çeşitli noktalara dağıtır.
Vana grubu
basınçlı ve vakumlu pnömatik taşımayı, inertleştirmeyi, korumayı ve durulamayı üstlenir.
Ufalama ve öğütme tesislerinde proses gazlarının dağıtımı için Tip 8840.

Akışkan çözümünüzü gereksinimlerinize uygun tasarlıyoruz


Seçenekler
 • Bağlantı elemanları yok
 • Borulama yok
 • Sızdırma yok
 • Daha az kurulum alanı

Gereksinimlerinize göre çok yönlü olarak uyarlanabilir

Öğütme ve ufalama sistemlerinizde pnömatik basınçlı ve vakumlu taşıma, inertleme, koruma ve durulama ile temizleme sıvılarının dağıtımı gibi pek çok farklı görev vardır. Bu yüzden, Bürkert’in standart modüler ürünlerden oluşan yapı kitinden sistemi, tam olarak ihtiyaç duyduğunuz aktüatörler ve sensörlerle genişletiyoruz. Her zaman kompakt kalan kaynaklı ünite çok sayıda görevi üstlenir. Avantajları açıktır: İsteğe uyarlanmış eksiksiz bir çözüm sunar ve yapı alanından tasarruf sağlar.

Bürkert vana grubu: Modüler ve kompakt akışkan kontrolü

Tüm temizlik görevleri için kuruluma hazır bir akışkan çözüm mü arıyorsunuz? Tip 8840 modüler vana platformunun sunduğu şey tam da budur. Tak ve çalıştır özelliği sayesinde az yer kaplayarak tesisinize uyar. Temizleme sıvılarını güvenilir bir şekilde karıştırıp dağıtır. Özel sensörler yardımıyla proseslerinizin izlenmesine yardım ederek örneğin akışı, basıncı veya sıcaklığı ölçer. Bu arada, ünite, mevcut altyapınızla iletişim kurabilir ve gerekli verileri iletip kaydedebilir. 

Manuel
Pnömatik CLASSIC
Pnömatik CLASSIC paslanmaz çelik
Pnömatik ELEMENT
Elektrik motorlu
PASLANMAZ ÇELİK
CLASSIC
ELEMENT

Bürkert, proses gazlarınızı farklı hacim akışları ve basınçlarla ihtiyaca göre düzenlemenize yardımcı olur. Bu amaçla, Tip 8840 modüler Bürkert platformu, istendiğinde sensörleri ve aktüatörleri birleştirir. Az yer kaplayan çözüm için başka bir argüman: Kaynaklı sistem, sıvı kullanırken bile sisteminizin kalıntı bırakmadan temizlenmesini temin eder.

Kompakt bir akışkan sistemi, yer ihtiyacınızı nasıl büyük ölçüde azaltır?

Klasik akışkan sistemleri sıklıkla fazla yapı alanı gerektirir, bu nedenle tüm sistemin yer gereksinimini arttırır. Ayrıca zahmetli olan borulama sıklıkla sızıntılara yol açar. Bürkert’te en küçük alanlarda güvenle çalışan akışkan çözümleri geliştiriyoruz. Aşağıdaki hesaplama örneği bunun nasıl görünebileceğini göstermektedir:

                            Klasik akışkan sistemi                                                   Bürkert vana platformu

Grafische Darstellung mit Gegenüberstellung des Raumbedarfs: links drei Ventile mit konventioneller Verrohrung, großer Kubus; rechts Einheit aus verschweißtem Ventilknoten mit drei Ventilen, kleiner Kubus; Kantenmaße der Kuben, Volumina 132.000 gegenüber 33.500 Kubikzentimeter – reduzierter Platzbedarf bis zu 75%, Symbol Balkendiagramm mit ansteigender Kennlinie

 
➝ Klasik akışkan sistemleriyle karşılaştırıldığında yüzde 75’e varan daha az yer gereksinimi

 

 

Tip 8840

Modüler proses vanası grubu - Dağıtıcı ve manifold

Tip 8840
 • Montaja hazır vana grupları
 • Potansiyel kaçak yerleri içermeyen kompakt tasarım
 • Montaj işçiliğine gerek yoktur
 • Vanalar arasında boru bağlantısına gerek yoktur
 • Kolay otomasyon için kendini ispatlamış tahrikler

Karşılaştırma listem