Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder
Bürkert - Yakınınızda
Ofis /1
 • Ana Ofis
 • Merkez
 • Systemhaus
 • Distribütör
 • Ofis
 • Üretim Merkezi
 • Lojistik merkez
bürkert
 

FLOWave ile akış ölçümü

SAW teknolojisi ile yenilikçi akış ölçümü

Yazdır

Güvenilir akış ölçümü, özellikle hijyen açısından zorlu uygulamalarda karşılaşılan büyük bir zorluktur. FLOWave ile ölçüm tüpündeki ölçülen maddeye temas eden sensör elemanları olmaksızın tamamen yenilikçi SAW teknolojisini kullanan ve ortamın iletkenliğinden bağımsız olarak hacmin yanında örn. sıcaklığı ve yoğunluk faktörünü de ölçebilen kompakt bir çözüm geliştirdik. Yeni teknoloji, ilaç sektöründeki CIP ve WFI uygulamalarında kendini en iyi şekilde kanıtlamış durumda.

Hijyen uygulamaları için yenilikçi akış ölçer

FLOWave ile verimli CIP prosesleri

İlaç üretiminde çok özenli şekilde çalışılması gerekir; çünkü sağlık ve hayat, doğru etken madde bileşimine ve kirlenmelerin önlenmesine bağlıdır. FLOWave, en yüksek sağlık gereksinimlerini karşılar.

 

Steril ortamların akış ölçümü

İnfüzyon çözeltilerinin üretiminde hijyen ve ürün güvenliği belirleyici bir rol oynar. Bu nedenle bu alanda sadece en modern akış ölçüm sistemleri kullanılabilir. FLOWave, steril ortamların akış ölçümü sırasında en yüksek hijyen gereksinimlerini karşılar. 

 

SAW teknolojisi sayesinde temassız akış ölçümü

Akustik yüzey ses dalgaları (Surface Acoustic Waves), doğadaki örn. sismik aktivitelerde ortaya çıkar. Bu efektlerden, sıvıların Inline akış ölçümü için geliştirdiğimiz patentli bir teknolojide faydalandık. Prensip, ölçüm tüpündeki ölçülen maddeye kesinlikle temas etmeyen sensör elamanlarını kullanıyor.

 

İnterdijital donüştürücü (Alıcı/verici)
İnterdijital donüştürücü (Alıcı/verici)
Tetikleme sinyali
Alınan sinyaller:
Dalga grupları (WG)
A0 direct   2WG   4WG
1WG   3WG   5WG

İnterdijital dönüştürücüler bir elektrik sinyali tarafından tetiklenir ve akustik yüzey ses dalgaları üretir. Bu ses dalgaları, boru yüzeyinde yayılır ve belirli bir açıda sıvıya da girer. Dalgalar, sıvıdan bir ve birkaç kez geçerken alınan sinyaller üretir. Her iki işlem de hem akış yönünde, hem de akışın tersi yönde gerçekleşir. Geçiş süresi farkları, akışla oransaldır. Sıvıdan bir ila birkaç kez geçen dalgaların karşılaştırması mükemmel bir ölçüm performansı elde edilmesine ve sıvıların türü ve özelliği temelinde ek değerlendirmeler yapılmasına olanak sağlar.

Standartlaştırılmış dijital iletişim sayesinde geleceği güvenli

FLOWave cihazları, Bürkert'e özel EDIP elektronik platformunu kullanın. EDIP, örn. ürün kullanıcısının cihazları daha kolay kullanmasını sağlamanın yanında mevcut endüstriyel ağ sistemlerine entegrasyonu da çocuk oyuncağına dönüştüren ortak kullanıcı arayüzlü ve dijital iletişimli yeni Bürkert ürün nesneli için kullanılan "Efficient Device Integration Platform" sözcüklerinin kısaltmasıdır.

 

Pratik uygulamada FLOWave

Farmasötik endüstri sistemlerinin temizlenmesi

L.B. Bohle Maschinen + Verfahren GmbH'de, farmasötik endüstri sistemlerinin güvenilir ve hijyenik şekilde temizlenmesi için FLOWave kullandık. Örnek uygulama broşürümüzde bu kullanım alanı hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Şimdi PDF'i indirin.

CIP proseslerinin denetimi ve dokümantasyonu

FLOWave, Hessen'deki bir lider infüzyon, klinik gıda, ilaç ve tıbbi ürün üreticisinde infüzyon poşetleri için kullanılan bir doldurma sisteminin besleme hattına kuruldu. Örnek uygulama broşürümüzde, Clean in Place uygulamalarında FLOWave'in sağladığı avantajlar hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Şimdi PDF'i indirin.

Satış Departmanı İletişim

Bürkert Türkiye
Bürkert Akışkan Kontrol Sistemleri Ticaret A.Ş.

Adres      : Halkapınar Mahallesi 1082 Sokak No:5-S 35170 TR-Konak – İzmir
Telefon    : (+90 232) 459 53 95 - Yurtiçi (0 232) 459 53 95
Faks        : (+90 232) 459 76 94 - Yurtiçi (0 232) 459 76 94

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-posta  : infoturkey@burkert.com

Bize Ulaşın...

 

FLOWave hakkındaki diğer bilgileri, bilgi formunu, kullanma kılavuzunu ve broşürü burada bulabilirsiniz:

Tip 8098

FLOWave SAW akış ölçer

Tip 8098
 • Ölçüm tüpünde hiçbir parça yoktur
 • Hijyenik istemlere, CIP/SIP uyumludur
 • İletkenliği düşük ya da hiç iletken olmayan sıvılar için idealdir
 • Communicator, ekran ve Wi-Fi üzerinden sayısal iletişim parametrelendirmesi
 • Kompakt, düşük ağırlık ve düşük enerji tüketimi

Karşılaştırma listem