Link'i e-posta ile paylaş
Gerekli tüm alanlar doldurulmadı
e-posta gönder

Kimyasallar

Bürkert’in ekipmanları, karmaşık üretim proseslerin otomasyonu ve kontrolü için kimya endüstrisinde de kullanılmaktadır. Etkin çözümlerimiz partnerlerimiz ile koordineli olarak geliştirilmekte ve Bürkert'in kendi ATEX onaylı kontrol kabini yapımında uygulanmaktadır.

High system availability through process reliability in the chemical process of the Goldschmidt company

High system availability through process reliability in the chemical process of the Goldschmidt company

Kontrol KimyasıKontrol Kimyası

Bürkert, Bitterfeld'deki membran filtrelere yönelik yeni üretim tesisi için kontrol kabinleri ile kimya endüstrisinde tanınmış bir müşteri tedarik ediyor. Bir planlama firması ile yakın işbirliğinde, farklı sürümlerdeki kontrol kabinlerini ve iç ve dış mekan patlamaya karşı korumalı alanlar için dönüşüm aşamalarını içeren bir konsept geliştirilmiştir. Sahadaki aktüatörlerin kontrolü için pnömatik sinyallere ek olarak, kontrol kabinleri ayrıca sensörler ve diğer saha cihazlarından gelen tüm kendinden emniyetli analog ve ikili sinyalleri işler.

Basınç Altında DeğişimBasınç Altında Değişim

Patlamaya karşı koruma birçok kimyasal tesis için onaylanmıştır ancak sistemin kullanılabilirliği de önemlidir. Başarısızlık birçok bileşen için bir seçenek değildir ve riski azaltmak için sistemlere yedekleme eklenebilir.